Tučňáci v Rudolfinu (15. 11. 2018)

Prvňáci i druháci se ráno vydali na společnou cestu za kulturou. Všichni byli společensky oblečení a těšili se na představení. V Rudolfinu si děti mohly prohlédnout nejen krásné porstory Dvořákovy síně a zajímavé hlediště, ale hlavně celý orchestr.

Všechny upoutala krásná hudba, ale překvapilo i vystupování tří umělců, kteří byli ve věku našich dětí. Nyní mají děti motivaci více se věnovat hudbě, protože viděly, že i v tomto věku mohou být děti stejně úspěšné jako dospělí hudebníci.

Vzrušujícím zážitkem byl pro děti výběr paní učitelek, které měly celý orchestr vést místo dirigenta. Naštěstí nás moderátor, kterým nebyl nikdo jiný než známý herec Pavel LIška, minul a vybral si kolegyně z jiné školy. Děti byly sice zklamané, ale my jsme si oddechnuly. Bylo by to opravdu těžký úkol.

Děti viděly nejen práci dirigenta a všech hudebníků, ale vyslechly si úryvky z děl W. A. Mozarta nebo B. Smetany. Společně jsme si i zazpívali árii z Prodané nevěsty.

Koncert v Rudolfinu

Stavba školy

Od slavnostního poklepání základního kamene školy proběhly tři měsíce a začínají být vidět první výsledky.

 

Číst dál...

Prázdniny

Letní prázdniny
01. červenec 2023 - 03. září 2023