Svazková škola

Svazková škola Panská pole, základní škola je projekt dobrovolného svazku obcí, který vznikl k vyřešení kritické nedostatečnosti počtu míst pro žáky obcí Přezletice, Podolanka a Jenštejn ve školských zařízeních v blízkém okolí.

Vlastní budova školy je teprve v přípravné fázi, proto byla v roce 2017 spuštěna výuka v náhradních prostorách Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Brandýse nad Labem - Staré Boleslavi.

Ve školním roce 2017/2018 byla otevřena jedna třída prvního ročníku, do které nastoupilo 17 žáků (z toho dva v dálkovém studiu). Ve škole funguje družina. V rámci mimoškolních aktivit se od října rozběhly kroužky.

Stravování pro žáky i personál školy je zajišťováno v jídelně nedaleké FZŠ Palachova v Brandýse nad Labem.

Název: Svazková škola Přezletice, Podolanka, Jenštejn - svazek obcí

Sídlo svazku: Veleňská 48, 25073 Přezletice