Ředitelka:   +420 739 097 626

Sbírka pro Ukrajinu

Vážení a milí rodiče a prarodiče žáků Svazkové školy Panská pole.
Milé paní učitelky.
Naše společné, milé děti.

Pravdou je, že text tohoto dopisu zvažuji opravdu dlouhou dobu.

Doba 8 dní ovšem stále nestačí k pochopení toho, co je nyní tím nejhorším tématem, které jsem nikdy jmenovat nechtěla. A nikdo z nás.

Byla napsána již všechna možná vyjádření. Není snad mezi námi nikdo, kdo by situaci v Ukrajině neodsuzoval, nikdo, kdo by snad stranil útočníkům. Zde je věřím vše naprosto jasné.

Zároveň, pokud vím, všichni moji spolupracovníci už se zapojili do podpory Ukrajiny. Jak dary materiálními, tak finanční pomocí.

V naší škole jsou děti ukrajinské, s ruskými rodinami i polské. Necítím zde mezi dětmi naštěstí žádnou nenávist, často s nimi mluvíme. Jednotným pocitem je potřeba si říci, že všichni chceme jen to jedno. Obyčejný pocit toho, že vše bude v pořádku. Že budeme prožívat své obyčejné dny, s obyčejnými starostmi. Že se budeme moci zcela obyčejně setkávat s přáteli. Bez myšlenek na to, že se dějí věci, které nás děsí. Dary, které byly lidem dány, se nesmí ztrácet. Nesmíme přijít o city, dovednosti a umění.

Naše děti, které jsou současným děním velmi zasažené, diskutují, zajímají se a vymýšlí, jak pomoci. Své pocity vkreslují do obrázků, zdobí školu holubičkami, čekají na podnět ke sbírce pro Ukrajinu.

Vím, že první vlna solidarity je již v běhu.

Nejprve jsme chtěli vézt pomoc přímo k hranicím, ale protože máme zprávy, že je na hranicích s UA vše dobře zajištěno a je tam dostatek dopravované materiální podpory, chtěla jsem cílit naši pomoc zde, v našem okolí, kam děti i maminky z UA přicházejí. Z tohoto důvodu jsem se spojila s Informačním centrem ve Staré Boleslavi0, které je v kontaktu s řádovými sestrami Vincentkami. Ty jsou ve spojení i s městem Brandýs nad Labem a pomáhají již přímo zde v okolí.

Zájem mají o hračky, jídlo, méně již o oblečení. Ale vše se bude vyvíjet a my se chystáme být připraveni sbírku opakovat.

V příštím týdnu bychom tedy rádi sesbírali: dětské pleny, ručníky, deky, přesnídávky, trvanlivé potraviny, těstoviny, škola nakoupí pro děti pastelky a omalovánky.

Chceme vytvořit slovníček z kreseb našich dětí. Dnes jsme na tom již začali pracovat. Pokud byste chtěli dovézt pomoc autem do školy, zavolejte mi a domluvíme se.

Je možné pomoc dovézt i přímo do Informačního centra ve Staré Boleslavi.
Kontakt: https://www.staraboleslav.com/
Telefon: (Zdenka Tichá).

Sbírka bude probíhat od pondělí do středy a pak vše odvezeme. Pokud bude třeba, zopakujeme akci a rádi pomůžeme.

Milí rodiče a naši přátelé, děkuji vám za podporu a pomoc,

Monika Dragounová
ředitelka školy

Prázdniny

Ředitelské volno
22. prosinec 2023
Vánoční prázdniny
23. prosinec 2023 - 02. leden 2024
Pololetní prázdniny
02. únor 2024
Jarní prázdniny
19. únor 2024 - 25. únor 2024
Velikonoční prázdniny
28. březen 2024
Letní prázdniny
29. červen 2024 - 01. září 2024