Dopis ředitelky rodičům žáků školy

Vážení rodiče.

Oslovuji vás v současné, poměrně složité situaci.

Dovoluji si vás požádat o součinnost při řešení docházky dětí do školy. Všichni nyní víme, že dětí ve škole výrazně ubylo pro zdravotní potíže, či karanténní opatření. Dnes bylo ve škole 29 žáků z počtu 105. V tuto chvíli je jasné, že se šíří nákaza nemocí Covid-19 i mezi žáky velmi rychle. Není třída, kde by nemoc nebyla, či v současné době někdo nečekal na výsledky PCR testu. Denně zapisuji nové případy do systému, ale zdá se, že přeci jen chvíli trvá, než tam vše vyhodnotí.

Dle zprávy Hygieny Středočeského kraje musím upozornit rodiče, že pokud je doma nemocný Covidem a členové rodiny nejsou očkováni, musí zůstat všichni v karanténě doma. V rozhovoru, který jsem s hygienou vedla, mi bylo zdůrazněno, že musím takové případy, kdy se nedodrží karanténní opatření, hlásit, jako vědomé šíření infekční choroby. Po karanténě musí být dítě 2 dny bez příznaků respiračního onemocnění.

Zároveň zatím stále nechceme přerušovat výuku. Proto vás prosím, neposílejte do školy děti s nachlazením, kašlem, či rýmou. Ve chvíli, kdy onemocní učitelky, budu nucena výuku přerušit v rámci svých pravomocí a vyhlásit ředitelské volno. Zatím jsme zvládli vše odsuplovat, ale pokud by nemocných pedagogů bylo více, nepůjde to.

Prosím také o podporu v testování. Antigenní testy neodhalí nákazu na 100%. Pokud není dítě v pořádku, máte nárok na 5 PCR testů za měsíc hrazených pojišťovnou. Dojděte s ním, pomůžete tím i nám.

Věřím, že je to jen poslední vrtoch této choroby a bude lépe. Děkuji vám za pochopení a vaši pomoc. Vážím si toho. Vážíme si toho.

Monika Dragounová

ředitelka školy

Stavba školy

Od slavnostního poklepání základního kamene školy proběhly tři měsíce a začínají být vidět první výsledky.

 

Číst dál...

Prázdniny

Letní prázdniny
01. červenec 2023 - 03. září 2023