Výhled na první pololetí

Zdravím všechny děti a rodiče.

Máme za sebou první týdny školní docházky. Zdá se, že to děti všechno zvládly dobře. Jak testování v prvních dnech (všechny negativní), tak zvykání si na školní rytmus i úkoly. Prvňáčci hrdinně nosí své aktovky a rozhodně na nich není vidět, že by si zoufali. Cestu autobusem do i ze školy zvládají výborně. A tomu jsem moc ráda. Proto je už na čase vyhlásit, jak bude ten letošní školní rok vypadat, pokud nám ho NIC nepokazí.

Čeká nás již zavedený projektový pátek. Je to vždy buď reflexe na prožitá důležitá výročí, či akce, nebo předznamenání dalších akcí. Ještě teď v září a 1. 10. si užijeme výpravu do Staré Boleslavi, kde budeme objevovat historická tajemství kolem svatého Václava. Pro 1. - 3. ročník to bude výtvarná dílna s následnou prohlídkou baziliky Nanebevzetí Panny Marie, starší ročníky si udělají vycházku po prohlídce.

Pro nedostatek prostoru na tělocvik vznikl projekt "Cvičíme za školou", ve kterém budou děti vyrážet za pohybem mimo školu. Jako první nyní bude výlet do Mirákula, kde nám bude dělat doprovod i paní Fisicaro, která u nás nově vede anglickou konverzaci ve 3. - 5. třídě. Takže se budou děti domlouvat anglicky i mimo školu. Plánujeme návštěvu lezeckého centra, jump arény, bruslení a atletiku v krytém stanu.

Pro počítačové nadšence jsem získala program od paní Hořákové o IT technologiích a internetu. Pololetní program si vyzkouší žáci 5. a 4. ročníku.

Ve škole plánujeme další úspěšné promítání v mobilním planetáriu, výtvarné dílny s paní Víškovou a také k nám 17. 12. přijede paní Eva Hrušková s vánoční pohádkou.

O Vánocích bychom rádi zkusili "Rybovku" u nás na zahradě školy a vánoční trhy. Plánů máme spoustu.

Pokud vše půjde, ráda bych uspořádala školní ples jak pro děti, tak následně i pro rodiče. (takže už začněte s nácvikem mazurky a "ptačího tance").

V tomto týdnu také rozešleme nabídku kroužků, které budou probíhat u nás ve škole.

Věřím, že i tento rok zvládneme a užijeme si ho. Plány na další pololetí, stejně jako aktuální akce vám dáme vždy vědět dopředu.

Monika Dragounová, ředitelka

Stavba školy

Od slavnostního poklepání základního kamene školy proběhly tři měsíce a začínají být vidět první výsledky.

 

Číst dál...

Prázdniny

Ředitelské volno
22. prosinec 2022
Vánoční prázdniny
23. prosinec 2022 - 02. leden 2023
Pololetní prázdniny
03. únor 2023
Jarní prázdniny
13. únor 2023 - 17. únor 2023
Velikonoční prázdniny
06. duben 2023
Letní prázdniny
01. červenec 2023 - 03. září 2023